Dziś czwartek, 06 sierpnia 2021 r, imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego


Serwis odwiedzono 35424896 razy.

Odpust parafialny 2020

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Drodzy parafianie, 15 września w uroczystość Matki Bożej Bolesnej, świętowaliśmy odpust parafialny w Chociwlu.

     Dzień ten był pełen wrażeń. Gościliśmy w naszej wspólnocie ks. bp. Henryka Weimana, który przewodniczył uroczystej Mszy Świętej i skierował do nas słowo. W trakcie liturgii ks. Biskup odprawił obrzęd wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II, a następnie ustanowił kustoszem tychże relikwii ks. Tadeusza Kłapkowskiego. Relikwiarz z kroplą krwi św. Jana Pawła II został przeniesiony do bocznej kaplicy poświęconej naszemu rodakowi. 
     Pod koniec Mszy św. ks. Proboszcz i przedstawiciele parafii podziękowali ks. bp. Henrykowi za jego obecność w tak ważnym dniu dla całej parafii. Szczególnie słowa podziękowań były skierowane przez ks. Proboszcza do ks. Jerzego Senderka, który zatroszczył się, aby relikwie Jana Pawła II trafiły do naszej parafii.
      Chcemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszej uroczystości parafialnej za: posprzątanie i przygotowanie kościoła; kwiaty i dekoracje; oprawę muzyczną; pomoc liturgiczną ministrantom i lektorom; pielgrzymkę z Lisowa.
       Wrzucamy kilka zdjęć z uroczystości, które zrobiła Pani Natalia Mencfeld.

Odsłon: 1396     
© 2007 - KOMPANIA TWÓRCZA      Parafia rzymskokatolicka p.w. MB Bolesnej , ul. Mała 9, 73-120 CHOCIWEL